077-3165275
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צרו קשר עם ד"ר מורגנשטרן
 
השדות המסומנים ב * הם שדות חובה
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר מידע אישי
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פגיעות נפוצות

 
פגיעות הספורט הנפוצות ביותר מתרחשות בגפיים התחתונות, מכיוון שהן נושאות את רוב המשקל. שתי דוגמאות לפגיעות שכיחות, בקרב ספורטאים אבל לא רק, הן קרע במניסקוס וקרע ברצועה הצולבת. בשני המקרים, ד"ר דוד מורגנשטרן מציע טיפול איכותי שכולל הכנת תוכנית שיקומית מותאמת אישית.
 
 

קרע במניסקוס

 
המניסקוס הוא מבנה תוך-מפרקי, שנמצא בשני צדי המפרק של הברך, ומסייע בבלימת זעזועים. כשיש קרע במרקם המניסקוס, פציעה נפוצה ומגבילה מאוד, הוא מאבד מיכולתו לבלום זעזועים וכל העומס נופל על הסחוס. יש מצבים שבהם אפשר לתפור את המניסקוס ולשמר רקמה קיימת.
 
 
 
 
 

קרע ברצועה הצולבת

 
מדובר בפגיעה נפוצה המצריכה שיקום ארוך, שעלול להשבית ספורטאים במשך כמעט שנה. ההשפעה בטווח הקצר היא חוסר יכולת לשאת משקל על המקום, מכיוון שהאנרגיה הדרושה לקרוע את הרצועה מאוד גבוהה. הקרע פוגע ביכולת של הברך להיות יציבה ולשאת משקלים בפיזור נכון. בניתוח משתילים גידים במקום הרצועה הצולבת והסיבים.
 
 
 
 
 
 

הכנת תוכנית שיקומית

 
כחלק מהדרך לשיקום מלא ולחזרה מלאה לשגרה, ד"ר מורגנשטרן בונה תוכניות שיקומיות עבור מטופליו. כל תוכנית מותאמת בדיוק למצבו של המטופל ומבוססת על כללי שיקום בין-לאומיים. כמו כן, ד"ר מורגנשטרן נמצא בקשר פיזיותרפיסטים מנוסים מרחבי הארץ המעורבים בתהליך.
 

תוכנית שיקומית כוללת לרוב:

 
  • תרגילים לחיזוק שרירי הליבה והיציבה
  • עבודה על טווחי תנועה באופן הדרגתי – מתנועות פשוטות למורכבות
 
 
צרו קשר עם ד"ר מורגנשטרן ושפרו את איכות חייכם: 077-3165275